הליך קוסמטי זה מיועד לרוב עבור נשים לאחר כריתת שד או עקב פגם אסתטי משמעותי שהצריך התערבות כירורגית. שחזור פטמות הינו הליך אסתטי בעל משמעות רבה ומורכבת עבור המטופלת ועל כן עליו להיעשות באיכות וברגישות הגבוהות ביותר כדי להחזיר את האסתטיקה שנפגמה בגוף.

כריתת שד מחייבת לעיתים גם את הסרת הפטמה כדי למנוע את הישנותם של גידולים סרטניים באזור זה. מכיוון שהפטמה הינה איבר בעל מרקם ונפח ייחודיים, יש צורך בטכניקת טיפול מיוחדת אשר תשחזר אותה בעור וזאת ניתן לעשות באמצעות קעקוע רפואי או באמצעות טכניקת איפור קבוע.

טיפול שחזור פטמות באמצעות איפור קבוע

שחזור פטמות נועד כדי ליצור מחדש פטמה שהוסרה במהלך ניתוח, או כדי לשחזר את מראה הפטמה שהתעוות כתוצאה מהליך כירורגי או פלסטי. כדי “להוסיף” את נפח הפטמה מחדש ניתן להשתיל בחזה חומרי מילוי או רקמות בעלות מרקם דומה הנמצאות במקומות שונים בגוף, כמו בעטרת השד השני או באיבר המין.

semipermanentnipple

את הפטמות מציירים מחדש על העור באמצעות קעקוע המחדיר לעור פיגמנטים טבעיים מיוחדים, המבוססים על מינרלים ואינם מכילים עופרת (הקיימת בצבעים המשמשים לקעקועים רגילים), על כן רמת ההיגיינה שלהם הינה גבוהה מאוד.

לאחר שאזור הפטמה הובלט, מוסיפים לו איפור קבוע כדי ליצור מראה טבעי ככל הניתן של הפטמה המקורית. הצבע בו משתמשים מותאם למטופלת בהתאם לגוון עורה וצבע ובהתאם לצבע הפטמה השנייה, במידה ונשמרה. לעיתים הצביעה נעשית על שד שטוח שלא הוספה לו הבלטה ועל כן קיימות שיטות מתוחכמות של הוספת נפח באמצעות טכניקות אור והצללה של צבעי האיפור הקבוע. גדלי הפטמה נמדדים בשבלונות מיוחדות המאפשרות שרטוט קווים מיוחדים לצורך בנייה מחדש של צורת הפטמה.

טיפול שחזור פטמות ממוצע כולל סדרה של שלוש או ארבע פגישות, אשר כל אחת מהן אורכת כשעה-שעה וחצי. עקב טבעיות החומר בו נעשה שימוש בשחזור, צפיפותו אינה גבוהה ולכן יש לחזקו כמה פעמים. הצבע נשמר לאורך מספר שנים, בהתאם לגופה של המטופלת וניתן אף לחזקו מדי שנה. הטיפול אינו כרוך בכאבים עקב שימוש בחומר מאלחש ומכיוון שלא מתבצעת חדירה לרקמות השריר.

שחזור פטמות בקליניקה של ג’ואנה שרפמן

קליניקת האסתטיקה של ג’ואנה שרפמן ברמת אביב מציעה מגוון טיפולים הנעשים בשיטת האיפור הקבוע מיקרו-פיגמנטציה. בין הטיפולים: שחזור פטמות, הדגשת תווי פנים, טשטוש פגמי אור וצלקות ותיקונים אסתטיים שונים.